Laatste nieuws

DRIE MAANDEN BOEKIDS IN DEN HAAG!

DRIE MAANDEN LITERAIR JEUDGFESTIVAL BOEKIDS 2010

Festival op 28 maart, exposities van 14 maart t/m 31 mei

 

Boekids is hét grootste literaire jeugdfestival van Nederland dat op een unieke manier literatuur combineert met andere kunstvormen. Een stoer en inspirerend festival dat in 2010 op meerdere locaties plaatsvindt, aan het Lange Voorhout in Den Haag. De historische panden in deze prachtige omgeving worden op 28 maart 2010 omgetoverd tot een leesparadijs voor iedereen vanaf 4 jaar, die houdt van verhalen, theater, muziek en beeldende kunst.

 Theater Diligentia, Raad voor de rechtspraak, Van Lanschot Bankiers en de Kloosterkerk

De editie 2010 van Boekids speelt zich af op 9 locaties op en rond het Lange Voorhout. De unieke plusconcerten in Theater Diligentia worden verzorgd door zangeres Ellen ten Damme met dichter Bart Moeyaert en Pippi Langkous bijt zij het spits af. De band Alderliefste, Prinses Laurentien, Sieb Posthuma en Mr Finney staan centraal in een muzikale voorleessessie, gevolgd door Jacques Vriens, met de wervelende band Samba Salad als afsluiter. Andere auteurs en artiesten die optreden op Boekids 2010 zijn onder andere: Howard Komproe, Wouter van Reek met ‘Keepvogel’, Hermine LandvreugdGlynis Terborg en Jetty Mathurin, Jet Boeke met ‘Dikkie Dik’, Charlotte Dematons, Karel Eykman, Anke Kranendonk en bijzonder verteltheater met Peter van Pagée. Publiek kan tevens uitgebreid griezelen in crypte van de Kloosterkerk.

Museum Meermanno & de Zweedse Residentie: Astrid Lindgren en Pippi Langkous

Boekids 2010 brengt ook het thema Zweden@Boekids, met aandacht voor het rijke aanbod aan Zweedse kinderboeken, vooral het werk van Astrid Lindgren. Onderdeel hiervan is een tentoonstelling in Museum Meermanno te Den Haag, met maar liefst 170 bijzondere eerste drukken van Pippi Langkous en andere boeken, in vele vertalingen en met originele illustraties. Deze tentoonstelling is opengesteld van 23 maart t/m 31 mei 2010. Een ander bijzonder onderdeel van het Zweedse thema zijn voorleesactiviteiten door Zweedse auteurs en een lezing van de directeur van de Astrid Lindgren Memorial Award (de grootste kinderboekenprijs ter wereld), waarvoor jaarlijks ook Nederlandse auteurs worden genomineerd. Dit zal plaatsvinden in de prachtige

17e-eeuwse Residentie van de Zweedse Ambassadeur.
 

Pulchri Studio, Bodega de Posthoorn en Raad voor de Rechtspraak: 

Sribi Switi..San e psa & Vreemde Vogels

Naar aanleiding van de samenwerking met het Nola Hatterman Instituut in Paramaribo en de activiteiten die Boekids jaarlijks organiseert in Suriname, komen vooraanstaande Surinaamse kunstenaars over voor twee bijzondere kunstexposities: ‘San e psa’ en ‘Vreemde Vogels’. Rondom deze exposities zullen workshops beeldende kunst en poëzie plaats vinden op scholen en tijdens het festival. Het beste werk van de leerlingen wordt tentoongesteld. De exposerende kunstenaars zijn Kurt Nahar, Marcel Pinas, Patricia Kaersenhout en Rinaldo Klas. ‘Sribi Switi..san e psa’ is gratis toegankelijk In Pulchri Studio van 14 maart t/m 6 april 2010. ‘Vreemde Vogels in de Amazone’ is te bezichtigen in Bodega de Posthoorn, van 27 maart t/m 3 april 2010.
 

Kaartverkoop

Kaarten voor Festival Boekids (€ 10,00) en de plusconcerten in Theater Diligentia (€ 2,50, alleen in combinatie met een festivalticket), zijn te koop of te reserveren bij Theater Diligentia,

0900-410 4104, of via www.theater-diligentia.nl.